Do not sell my personal information

Your rights under the California Consumer Privacy Act

The California Consumer Privacy Act (CCPA) provides you with rights regarding how your data or personal information is treated. Under the legislation, California residents can choose to opt out of the “sale” of their personal information to third parties. Based on the CCPA definition, “sale” refers to data collection for the purpose of creating advertising and other communications. Learn more about CCPA and your privacy rights.

How to opt out

By clicking on the link below, we will no longer collect or sell your personal information. This applies to both third-parties and the data we collect to help personalize your experience on our website or through other communications. For more information, view our privacy policy.

Často kladené otázky

Co je Oxynow?

Oxynow je přenosná kyslíkova láhev, která slouží na osvěžení, doplnění energie a jako regenerační prostředek. Oxynow ocení zejména sportovci, lidé ve stresu, skialpinisti a každý běžný človek, který začíná v oblasti kontrolované dýchání.

Kde můžete koupit Oxynow?

Ve vybraných kamenných prodejnách na Slovensku a na naší webové stránce stránce www.oxynowoxygen.com

Jak recyklovat?

Naše plechovky jsou hlíníkové, což znamená, že můžou být separované jako každá jiná plechovka kterou vyhodíte.

Jak používat Oxynow?

V Oxynow je 80 nádechů, každý nádech by měl trvat 1-2 vteřiny. 8-10 nádechů na jedno použití pro maximální účinky.

Je ta láhev plná?

Můžete si být jistí, že láhev je vždy plná. Kyslík nemá žádnou hmostnost, to proto se vám zdá prázdná. Po rozbalení a správném použití, sami hned pocítíte obsah Oxynow.